Zodpovědný klient

Snad každý věřitel a je jedno, zdali to bude banka, soukromá osoba nebo nějaká nebankovní společnost, uvítají zodpovědného dlužníka. To je ten který splácí peníze včas a dle dohody. Zkrátka se na něho dá spolehnout. Problém je, že sice člověk může být zodpovědný a snaží se ze všech sil, aby dostál slovu nebo smlouvě, kterou uzavřel a přesto se stane, že mu to jaksi nevyjde. Může být problém i jinde, než na jeho straně, ale to již nikoho nezajímá. I přesto, že taková situace nastane, tak se může daná osoba chovat zodpovědně. Sice z nějakých důvodů nebude moci splácet, ale na druhou stranu to může oznámit tomu, od koho si finanční obnos vypůjčil. Vždycky se dá domluvit na nějaké možnosti, jak celou záležitost vyřešit v klidu.

prázdná peněženka

Nezaplatíš, půjdeš na černou listinu

Tak zrovna na černé listině to asi nebude, ale do registru dlužníků se již jméno zapíše jednoduše a hlavně rychle. A vzhledem k tomu, že registry ještě pár let budou takové jméno připomínat všem institucím, které by chtěly poskytnout úvěr či půjčku, tak to vypadá na pořádnou stopku. Přitom všechno jde řešit úplně v klidu, rychle a bez zápisu.

kalendář

Jakým způsobem postupovat?

  • Jakmile zjistí dotyčná osoba, že se blíží problém a nebude mít na pravidelnou splátku, tak by neměl otálet a ihned kontaktovat toho, kdo mu finanční obnos zapůjčil.
  • Rozhodně se nevyplatí dělat takzvaného mrtvého brouka, to zavání zcela jistě pěkným průšvihem.
  • Po kontaktování společnosti se obě dvě strany domluví, jak se bude postupovat dál a většinou to bude řešit nový, upravený splátkový kalendář Fahd, kde je nutné již splátky na datum přesně dodržet.
  • Určitě je dobré sepsat novou smlouvu, kde opět budou uvedeny všechny potřebné náležitosti.

Hlavně je třeba skutečně situaci řešit dříve, než nastanou daleko větší problémy, které mohou vést až k exekucím. Potom se nedá již nic zachránit a dlužník musí tak nést všechny patřičné důsledky.