Umění, technologie a efektivní aplikace

Zejména milovníci umění si přijdou na své, jestliže touží vidět a poznat něco nového. A to i v případě, pokud se vám zrovna nechce z vyhřátého domova ven. Postačí jen si stáhnout níže uvedené aplikace, které zajisté přijdou velmi vhod. Nevěříte?
obrázky v galerii

Aplikace Smartify

Přes dvacet muzeí a galerií především v Evropě a Severní Americe je zapojeno do této aplikace. Záměrem aplikace je zpříjemnit prohlídku. Jak? Zkrátka prostřednictvím aplikace se můžete dozvědět nejen základní či podstatné informace o uměleckém exponátu, ale také zajímavosti o autorovi díla.
šablony webů
Do této aplikace se již zapojilo muzeum v Amsterdamu, stejně tak londýnská galerie či dokonce Metropolitní muzem umění v New Yorku. Je to, jako kdybyste zavítali do galerie či muzea s někým, kdo by vám o všech vystavených dílech řekl více.

Aplikace je přínosná zejména pro rodiny s dětmi či pro mládež, u kterých udržet pozornost při prohlídce je mnohdy svízelem. Zde tak prostřednictvím chytrého telefonu lze i ukázat, že telefon nemusí být jen rozptylující záležitostí, ale může sloužit i coby vzdělávací nástroj a upoutat pozornost. Aplikace je zdarma ke stažení pro operační systémy Android i iOS.

WYDR

Jestliže rádi posloucháte kapely, o kterých mnozí ještě ani neslyšeli a stejně jste na tom i v případě umění. Je pro vás aplikae WYDR, kde se představují vycházející hvězdy ze světa umění. Dokonce si jejich díla lze i zakoupit!

ARART

Zábava a hra v podobě virtuální změny podoby. Koho a proč? Aplikace, díky které si lze virutální realitu vyzkoušet. Třeba si můžete zkusit to, jak by vypadala usmívající se Mona Lisa. Bezpochyby se však dozvíte i mnoho detailů, o kterých jste neměli ani tušení. Jedná se o věhlasné a proslavené obrazy.

ARTLOCAL

Mnozí rádi spojí cestování s návštěvou muzea či galerie. Jestliže patříte mezi tuto skupinu, nesmí vám chybět aplikace Artlocal. Najdete zde zcela aktuální informace o všech výstavách a kulturních akcích, ať se nacházíte kdekoli.

FINESTRA

Aplikace, která vám poskytne přednášku o daném exponátu. Vše tak máte z pohodlí domova. Prostřednictvím této aplikace na dálku se zcela můžete seznámit s umělci, kteří své dílo prezentují formou krátkých video přednášek.