Schody, které šetří místo

Často jsou schody brány jako podstatný prvek interiéru, kolem kterého se má rozvíjet zbytek domu. Schodiště představuje silnou dekorativní a stylistickou složku, která by měla být také příjemná pro oko.

Pestrý výběr schodišť

Na výběr je celá řada různých typů schodů. Otevřená schodiště jsou nejtradičnější, ale také nejobtížnější na realizaci. Používají se jako hlavní schodiště a umožňují vertikální spojení mezi dvěma podlažími pomocí jediné rampy nebo rampy ve tvaru L. Tyto schody se většinou opírají o zeď.

Pokud jde o realizaci schodů v omezeném prostoru, lze chytře využít vlastností točitých schodišť. Pohodlná a snadno sestavitelná točitá schodiště dávají domu odlišný vzhled a vytváří zajímavý designový prvek v interiéru. Jsou vhodné do moderních domů a jsou platnou alternativou k tradičním druhům schodišť. Kromě výhod má točité schodiště také některé nevýhody, které musíte znát, než se rozhodnete, zda si je chcete do své domácnosti pořídit.

točité

Výhody točitých schodišť

První výhodou točitého schodiště je nepochybně skutečnost, že vyžaduje méně prostoru než normální schody. Točité schodiště vám navíc umožňuje propojit více než dvě patra a zvolit si jeho velikost díky uspořádání schodů.

Pokud budou schody větší, bude chůze po schodišti pohodlnější. Další významnou výhodou jsou také náklady. Na trhu jsou točitá schodiště za velmi příznivé ceny. Kromě toho existují možnost zakoupit předem sestavená točitá schodiště, která jsou k dispozici v různých materiálech, tvarech a velikostech. Velký sortiment vám umožní najít správné schodiště pro váš domov.

točité1

Nevýhody točitých schodišť

Přestože mají točitá schodiště mnoho výhod, jsou vždy trochu strmější a mohou být pro některé lidi nepohodlné z hlediska malého prostoru, který nabízí. To je bohužel daní za malý prostor, který jim stačí k instalaci. Tento typ schodů ztěžuje přístup nejen starším lidem, ale také lidem s nadprůměrnou výškou nebo hmotností. Není jednoduché po takových schodech přenášet například objemnější kusy nábytku a problém mohou mít při chůzi po točitých schodech i domácí mazlíčci.