Proč hodné muže často provázejí zlé ženy?

Stalo se vám již, že jste potkali milého hodného chlapa a později, když jste měli možnost poznat jeho ženu, velmi často se z ní vyklubala SEMETRIKAprvní třídy? Vězte, že takových párů potkáváme spousty a psychologové by o tom mohli vyprávět své.
Hodní muži = nezřídka muži, jež se nechají ovládat.                                                                              Možná na ně byli v dětství rodiče přísní nebo zkrátka tolik kuráže nepobrali, jedno je ale jasné, vyrostli z nich příliš velcí dobráci, čehož ženy prostě umí rychle zneužít.
pár a pes
 Žena, která takového muže potká, mnohdy nebývá sama o sobě zlá. Jelikož ale její protějšek není schopen stát pevně za svým názorem, má sklony ustupovat a nechá se sebou mávat, postupně si na roli vůdce zvyká a SEMETRIKOU se stává.
Jistě ani ona sama původně tento záměr neměla a svoje chování si mnohdy ani neuvědomuje, bývá někdy velmi překvapena, když jí okolí takto označí a cítí se pak dotčena a neprávem osočena, protože má pocit, že se chová správně. Okolí většinou ale vše vidí jinak než my a nestačíme se často divit, pokud se k nám nějaký drb o nás samotných donese. Každý z nás totiž sami sebe i všechny ve svém okolí vidíme jiným pohledem.
Není tedy nad zlatou rovnováhu, kde jsou si partneři sice oporou a vládne zde vzájemná úcta, ale nemají strach vyjádřit svůj názor.                                                                                                              
práce s oslem
 Pokud ve svém partnerovi vidí žena muže, který je pevný ve svém přesvědčení, v názorech, neváhá se postavit za slabší a má kuráž, je silný, ne ve smyslu síly – hrubosti, ale vládne silou rozumu, klidným uvažováním a moudrostí. Takový se většinou ovládat nenechá a ženě imponuje.
Vedle něj naopak může rozvinout svoji ženskost a cítí se skvěle ve své jemné podstatě. Panuje pak mezi nimi rovnocennost a každý si je vědom svých hodnot.
Jelikož se ale všichni narodíme s určitými povahovými rysy, je jen zázrak, pokud si v životě hrníček najde svůj pravý podšálek.

5/5 - (1 vote)