Jak zvládnout dlouhou cestu s dětmi autem

Máte před sebou celých 14 dní dovolené. Jen moře, písek, dobré jídlo a relaxování u bazénu. Dovolená s dětmi má samozřejmě zcela jiné grády, ale i tak se těšíte. Změna prostředí všem jenom prospěje. Ale má to jeden háček. Na cílové místo musíte dojet autem a cesta bude dlouhá. Jak se na to připravit?

žena

Svačinky a pitný režim

Chcete, aby cesta co nejrychleji ubíhala. To znamená jet co nejdéle v kuse. Proto si připravte dostatek jídla a pití pro celou vaši posádku. Nebudete se tak muset zdržovat častým stavěním na benzince kvůli nákupu baget, sušenek a džusů. Nejlepší na cestu jsou různé tousty, sendviče se šunkou a sýrem či slaný pizza štrůdl. Ze sladkého ovocné kapsičky, sušenky, křupky a čerstvé ovoce. Domácím rybízovým koláčem nepohrdne nikdo. Do tašky přihoďte dostatek neperlivé vody a ovocné džusy.

Tip: dospělí jistě ocení termosku s kávou

Nové hry

Nedopusťte, aby se vaši potomci začali v autě nudit. Podle jejich věku nachystejte tašku zábavy a her. Samozřejmostí jsou pastelky a papíry, omalovánky, samolepky, různé úkoly a spojovačky. V dnešní době už málokteré dítě žije bez pohádek na tabletu. I když se třeba doma snažíte čas strávený u tabletu korigovat na dlouhé cestě autem je to trošku jiná situace. Pohádky a hry je zabaví a to vy potřebujete. Jako eso v rukávu si ponechte jednu malou, novou hračku nebo něco co bude pro děti zajímavé.

Tip: zahrajte si s dětmi slovní kopanou

pláž

Sledování cesty

Domluvte se s dětmi, že budete společně sledovat, jak cesta ubíhá. Starší už mohou mít své hodinky a každou půl hodinu si nalepit do knihy samolepku / natisknout razítko nebo jiným způsobem díl cesty odškrtnout. Menším to hlaste vy. Namalujte jim dlouhého hada, kterého lehkou čarou rozdělte na pomyslné úseky a když odbyde daný čas, ať si dítko kus vybarví. Tím hezky uvidí, jak cesta utíká a kolik úseků ještě zbývá. A po vybarvení celého hada budete v cíli.

Přejeme vám šťastnou cestu a hezkou dovolenou.