Chytré mobilní telefony vládnou světu

Chytré mobilní telefony, neboli smartphony, vládnou světu. Je tomu tak ale doopravdy? Nemyslíme si. Nezapomínejme na naše babičky, dědečky a další starší ročníky. Myslíte si, že doopravdy všichni vlastní a používají chytrý mobilní telefon? Ano, určité procento z nich s novým druhem mobilních telefonů umí zacházet, ale pro druhou část z nich, pro tu větší část, je maximum, že přestoupili z pevného linkového telefonu na tlačítkový mobilní telefon a s ničím dalším se nehodlají seznamovat a učit.

Má smysl tyto starší ročníky přemlouvat k tomu, aby si pořídili chytrý mobilní telefon nebo je to zbytečné a pro ně příliš zatěžující?
rozbitá Nokia

Argumenty pro

 

·         komunikace i pomocí videohovorů

·         není potřeba psát SMS a telefonovat, vše jde přes online internetové připojení zdarma

·         fotoaparát

·         mapy

·         hudba

 

Argumenty proti

 

·         citlivé dotykové ovládání

·         žádná tlačítka

·         různé aplikace, které fungují samotnéěa občas vystrčí své růžky

·         obrovské množství nadbytečných aplikací

·         velmi častá potřeba e-mailové schránky

·         velmi častá potřeba online internetového připojení

·         vysoká cena, zbytečné riziko krádeže

·         nižší výdrž baterie

Když si pročteme jednotlivé argumenty pro a proti chytrým mobilním telefonům, dojde nám jedna věc: pro starší ročníky není smartphone potřebný a ve výsledku může být spíše na škodu. Argumenty a důvody proti zřetelně převyšují. Nepřemlouvejte své babičky a dědečky ke koupi nového bezdotykového telefonu, raději s nimi proberte možnosti nového tlačítkového mobilního telefonu, který bude mít navíc jen pár funkcí, které bude moct daná osoba upotřebit a ovládat.
kožená brašna

Nemyslíme si, že je pro starší ročníky nutností, aby přešli na chytré telefony. Pokud se nad situací se smartphony zamyslíme, dojdeme k závěru, že se z velké části jedná o otázku moderní doby a image, která nás tlačí k tomu jít s dobou. Pro naše babičky a dědečky je to už i tak dost těžká doba, nemyslíme si tedy, že bychom jim životy modernizací pod nátlakem nějak ulehčovali.

Poslechněte si jejich přání, pomozte jim s výběrem a respektujte jejich rozhodnutí.