Za památkami a odpočinkem – Zlínský kraj

Zlínský kraj, který navazuje na Jihomoravský kraj, vám toho také nabídne mnoho. Proto když někdo jede na dovolenou do Jihomoravského kraje, tak se snaží být poblíž i Zlínského kraje, aby mohli více jezdit po památkách a přírodě. A hlavně, aby vše měli nějak u sebe. Tak se pojďme společně podívat, čím vás tento kraj může zlákat. 

dovolená

Archeologický skanzen v Modré, to je velká vesnice z dávných dob, která vás překvapí hned, jak vejdete dovnitř. Dostanete mapu, kde máte napsanou historii k různým baráčkům a budete sami v šoku, co vše jste o dřívější době nevěděli. Hned kousek vedle na vás bude čekat Živá voda, kde najdete tunel s rybami i zvířaty. Hrady Buchlov stojí za návštěvu zvenku i zevnitř. Prostory tohoto hradu jsou nádherné, sám o sobě je hrad mohutný a patří mezi nejstarší, a proto i já sama za sebe vám to doporučuji. Svatý Hostýn je také samozřejmostí pro návštěvu, okolní příroda i bazilika vám dokážou otevřít pusu dokořán vašim údivem. Zámek Buchlovice vám nabízí i nádherný park, který také stojí za návštěvu (stejně jako vnitřek zámku). Poutních míst není nikdy moc, a tak se kromě Svatého Hostýnu nachází v tomto kraji i Velehrad. Když vejdete do kostela, úžas ve vašich očích tam bude ještě dlouho. Pak tu je i zámek Lešná, Zámek Kroměříž, Zámek Nový Světlov, zámek Holešov a mnoho dalších zámků. A z hradů tu máme Janův hrad, hrad Malenovice, hrad Cimburk, hrad Brumov atd.

dovolená

Za zábavou se vydejte do ZOO Zlín, která se řadí mezi nejkrásnější zoo u nás. Další velký zážitek zažijete v Kovozoo ve Starém městě, kde jsou z kovu postavena všemožná zvířata a nejen to, rozhodně si tam užijete spoustu srandy a než to projdete, tak to bude taky nějakou chvíli trvat. Pokud vás zajímají letadla, tak letecké muzeum v Kunovicích je přesně pro vás. Ale jestli máte radši auta, tak se vydejte podívat do muzea historických vozidel ve Zlíně. A za odpočinkem se vydejte do lázeňského města Luhačovice a projděte si krásnou kolonádu.