Vybírejte sluneční brýle dle svého naturelu

Chraňte zrak svůj brýle sluneční luxbryle i členů vaší rodiny. Stejně jako chráníte svou pokožku před slunečním zářením, je nutno chránit i oči před škodlivými UV paprsky. Zrak máme jen jeden a važme si ho!

Pokud totiž zasáhne náš zrak v jednu chvíli větší množství nefiltrovaného slunečního záření, zvláště v mladším věku, může se z toho časem vyvinout závažná nemoc a poškození rohovky a sítnice.

Brýle sluneční nejsou jen na parádu, i když leckdy napovídají o našem charakteru, to když si oblíbíme brýle netradičních tvarů nebo ve stylu vintage. Mohou být velké, hranaté, elipsovité, s kovovým řetízkem, různými ornamenty a barev anebo i posázené stříbrnými flitry na ručičkách brýlí.

brýle extravagantní

Léto otevřelo svou náruč a vyslalo do světa své sluneční paprsky, kterými hladí naši pokožku a my se paprskům rádi vystavujeme. Nejen, že slunce nabíjí pozitivní energií, ale díky létu zažíváme i delší dny, je více světla a negace a deprese ustupují do pozadí. Sluníčko také může za to, že dostáváme do těla tolik potřebný vitamín „D“, který si naše tělo neumí „vyrobit“. Takže všechny klady pro sluníčko. Ale pozor, je tu i jedna negace, a to přespřílišné slunění bez rozmyslu.

Než vyrazíme na pláž anebo k rybníku, měli bychom použít vhodný opalovací krém s dostatečným UV filtrem. Nabídka na našem trhu je skutečně široká a vybírat můžeme z krémů i olejů a rozprašovačů s olejíčky. Pro děti volte speciální dětské anti alergenní krémy na opalování.

Do plážové tašky přibalte i knížku na čtení, drobné občerstvení, dostatečné množství pití. Zde doporučujeme obyčejnou stolní vodu nebo neperlivé minerálky bez příchuti, tudíž nesladké. Také nezapomeňte penízky na zmrzlinu pro děti.

Ale co byste neměli zapomenout vzít sebou, jak pro vás, pro partnera i pro děti, jsou sluneční brýle!

sluneční brýle

A co je ještě důležité, především chrání náš zrak nejen před sluníčkem, ale také i před nepříjemným větrem, kdy může docházet k vysychání očí.