Vhodný nábytek hlavně do malých bytů

Pokud máte doma málo místa a stěhování do většího bytu nepřipadá z finančních či jiných důvodů v úvahu, můžete se zkusit zvětši své bydlení pomocí nábytku.

Vhodný nábytek hlavně do malých bytů

Kdo si chce dnes koupit velký byt, ten se musí buďto na mnoho desetiletí zadlužit, případně si našetřit několik milionů korun. Nejen v Praze, ale i v dalších oblastech naší země bydlení nebývale zdražilo, zvláště pak, pokud chcete mít pěkný tří pokojový byt. Mladí na takové bydlení samozřejmě nemají a vzhledem k tomu, že ani banky nedávají hypotéky tak jako dříve, někdy na něj prostě nedosáhnou. I proto jsou nuceni pořídit si něco menšího, na co mají. Ovšem ani tak není nutné žít jako ony pověstné sardinky v krabičce.

Oblečení

I malý byt se dá trochu roztáhnout, i když se s ním samozřejmě žádné zázraky dělat nedají. Pro začátek je vhodné udělat generální úklid a vyhodit vše, co zabírá nějaké místo a je to nepotřebné. Jakmile bude hotovo, ideální je pustit se do vyhazování nábytku s úložným prostorem. Zní to trochu jako šílený nápad, ale je naopak geniální. Tento druh skříní totiž vzápětí nahradíte vestavěnými skříněmi, které jsou daleko efektivnější.

Jejich efektivita spočívá hlavně v tom, že se klasicky nedávají před stěny, ale přímo do nich. Ano, tento druh nábytku se nenachází přímo v obytném prostoru, ale mimo něj. Alespoň většinou. Hodně totiž záleží na tloušťce vašich zdí. Čím tlustší stěny máte, tím objemnější nábytek se vám do nich vleze. Využít se dají prakticky všechny stěny, tedy až na nosné zdi, které se k tomuto účelu z pochopitelných důvodů použít nedají.

Skříň a lev

Vzhledem k tomu, že každý má jiné požadavky a také trochu jiné stěny, nevyrábí se vestavěné skříně jako klasický nábytek na sklad a nečeká se, až se pak prodají. To by bylo mírně řečeno neefektivní. Nikdo by si je totiž nekoupil. Vyrábí se tedy vždy na míru. Díky tomu si můžete určit, jak mají vypadat, jaké mají mít rozměry a jaké mají mít vnitřní uspořádání. To je velice praktické a vy díky tomu nakonec získáte nábytek, který bude vyroben tak, jak si přejete vy a ne výrobce. K tomu vám může napomoci i speciální aplikace, kde můžete navrhovat, jak se vám zlíbí.