Velký zážitek pro děti

Když budete mít úspěšnější finanční období, pořiďte si ve sportovních potřebách stan, spací pytle a kvalitní batohy. I když jste zvyklí dopravovat se na dovolenou výhradně letecky a to do míst, která rozhodně nepatří mezi úplně standardní, rozhodně byste měli svým dětem dopřát alespoň někdy pobyt pod stanem nebo pod širákem. Nikde není řečeno, že byste měli strávit 14 dní v kempu, když jste zvyklí na all inclusive, ale víkendové dobrodružství za to rozhodně stojí. A dětem v jejich zdravém vývoji rozhodně prospěje i ta trocha nepohodlí se stanováním spojená.

Velký zážitek pro děti

A kdo ví, třeba nastanou časy, kdy se Vám až tak dařit nebude a vybavení se rozhodně bude hodit. Třeba někdy budete Vy i děti rádi, že budete moci vyrazit alespoň pod stan.
Stanování je rozhodně pro děti velký zážitek, který by měli alespoň párkrát za život prožít. Pro některé rodiče, kteří mají skutečně hluboko do kapsy to může být jediný způsob, jak dopřát dítěti dovolenou. A může to být báječná dovolená. Protože není důležité, kam dítě na dovolenou vyrazí, ale co v jejím průběhu vlastně prožije. A prožít fantastické chvíle je možné i pár kilometrů od domova.
 

Není to místo, ale lidé

Často to není jen místo, ale především lidé, kteří rozhodují o osudech zdárné či nezdárné dovolené. Když vyrazí na stanovou dovolenou kamarádky s ratolestmi, sotva to bude pro děti zklamání. Pro dítě může být únavný poznávací zájezd v Kambodži, pokud je nuceno trávit veškerý čas jen ve společnosti dospělých a naopak může prožívatnaprosto úžasné chvíle ve stanu na březích nedaleké štěrkovny, pokud je to ve společnosti kamarádů a s kvalitním programem, který zahrnuje sportovní vyžití, stezku odvahy, koupání a celou řadu dalších zážitků, které nestojí vůbec nic a dokáží vykouzlit úsměv na rtu.
 

Není to jenom o penězích

Peníze jsou nepochybně důležité a to zejména tehdy, když máte vlastní rodinu. Na druhou stranu lidé jakoby se zvýšenými možnostmi, které v posledních letech mají, ztrácejí schopnost improvizace. Ne vždycky je nejlepší to, co si lze pořídit za peníze. Ty nejúžasnější dovolenkové zážitky lze nepochybně pořídit za zlomek peněz běžně vynakládaných za dovolenou, jen to vyžaduje určitou invenci.