Tipy na dokonalou pleť

Dostat pleť na úroveň topmodelek a slavných hereček je snem asi každé ženy a překvapivě se nejedná o tak složitý úkol, jak možná na první pohled vypadá. Pro to, aby se úspěch dostavil je potřeba poslechnout rady zkušených odborníků, kteří se v této problematice dobře orientují.
nalíčená bruneta

–        možná to někoho překvapí, ale asi nejdůležitějším faktorem, na kterém kvalita pleti závisí, je míra stresu. Čím více se člověk rozčiluje nebo je takzvaně v tenzi, tím horší pleť obvykle má. Proto je vhodné být co nejvíce v klidu. Není potřeba kvůli tomu hned běžet za psychologem či dokonce psychiatrem. Stačí jen pravidelně sportovat, což stres zcela prokazatelně likviduje a také alespoň třikrát týdně zařadit do svého programu dechová cvičení. Je možné je provádět i o pauze v práci. Pomáhá také jóga.
červená rtěnka

–        se stresem souvisí i pravidelný, a hlavně kvalitní spánek, na který by měla každá žena, která chce dosáhnout skvělé pleti určitě dbát. Když se vyspíme dorůžova, nejenže se pak lépe cítíme, ale také i lépe vypadáme. Při spánku je ideální dodržovat jednu polohu, a to na zádech. Spaní na boku může způsobovat na tváři vrásky, které na dokonalé pleti nemají co dělat. Samozřejmě, že když člověk spí, polohu těla vědomě ovlivnit nemůže. Naštěstí existují speciální polštáře, díky nimž jde toho docílit poměrně snadno.

–        paradoxně může pleti uškodit i její časté čištění, zvláště, pokud je děláno trochu drsněji, než je doporučeno. Čištění pleti samo o sobě je dobré, ale pouze dvakrát nebo třikrát týdně. Ženy, které si čistí pleť častěji spíše své pokožce škodí, než aby ji prospívaly.

–        nevhodné je i opalování v době, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější, tedy v poledních hodinách. Opálená pleť vypadá velice dobře, ale v poledne je příliš riskantní ji dávat na odiv slunci. Je lepší si počkat do odpoledních hodin a samozřejmě použít vhodný opalovací krém.