Skutečně regresní terapie funguje?

O co se v tomto případě jedná? Regresní terapie spočívá ve víře, že život, který právě prožíváte, není váš první. Vaše duše jej prožila již nejméně jednou, byť na své předchozí zkušenosti pokaždé zapomene. A právě tato terapie nám má umožnit si opět vzpomenout.znázornění minulých životů

V našich minulých životech totiž mají být ukryty příčiny některých našich vrozených vad či nemocí, ale také fobií. Ta může být způsobena špatnou zkušeností či způsobem úmrtí v některém z minulých životů. Pokud se bojíme vody, je možné, že jsme zemřeli utopením. Pokud máme strach z výšek, pak jsme nejspíše přišli o život pádem ze skály. A pokud máme například astma, mohli jsme zemřít udušením nebo otravou plynem.

Musíme se však ptát, zda to skutečně funguje, a hlavně pomáhá. Nejprve si tedy zopakujme, jak celá věc funguje. Za pomoci hypnózy či jiných podobných metod si máte vzpomenout, co jste zažili ve svých dřívějších inkarnacích. Je toto možné? Skutečně může hypnóza vyvolat zapomenuté vzpomínky?

Odpověď zní ano, a využívá se zejména u traumatických vzpomínek, které jsme pohřbili tak hluboko v sobě, že ani nevíme, že existují, avšak které přesto ovlivňují naše podvědomí i náš život. Typickým příkladem může být znásilnění v dětství, které může vést například ke strachu z kontaktu s opačným pohlavím.

Až potud je vše v pořádku. Přepokládá to však jednu věc: ta vzpomínka skutečně existuje, naše podvědomí ji pouze z nějakého důvodu potlačilo. V této fázi je dobré podívat se, jak vlastně paměť funguje. Naše vzpomínky jsou ukládány v určité oblasti mozku, která má na starosti dlouhodobou paměť. Ta je zároveň i třídí podle důležitosti. Ovšem to znamená jedno: fyzicky tam jsou, ve formě neuronových spojení. Pokud spojení nejsou, není ani vzpomínka.lidé spojující své ruce

Když se však narodíme, žádné vzpomínky nemáme. Pokud bychom je měli, jednali bychom na základě předchozích zkušeností, a ne pouze instinktů. Novorozeňata by tak měla mnohem větší ponětí o tom, co se kolem nich děje a nemusela by se vše složitě učit, neboť v jejich podvědomí by ty znalosti byly, stačilo by si je jen připomenout.

Jak je tedy vidět, regresní terapie není nic jiného než podvod s cílem vytáhnout z lidí peníze. Je na stejné úrovni jako jiní věštci či kartáři, ať už televizní či jiní. Proto nedávejte své těžce vydělané peníze podvodníkům, a pokud máte problém, jděte raději za skutečným odborníkem. Ten vám alespoň bude schopen skutečně pomoci.