Sezení vhodné nejen pro děti

Správné držení těla je velice důležité nejen při stání, respektive chůzi, ale rovněž i při sezení. Pokud dlouhodobě toto podceňujete, můžete očekávat v relativně krátkém čase problémy s krční hrudní nebo bederní páteří. U dítěte je správné postavení tělesné schránky ještě důležitější než u dospělého. Děti totiž mají ještě měkké kosti, které se mohou špatnými návyky různě zdeformovat. To platí hlavně pro obratle. To, na čem vaše dítě bude sedět v mládí, může zásadním způsobem ovlivnit, jestli bude mít v budoucnu potíže s bolestmi zad či nikoliv.
modrý bean bag

Pohodlí zaručeno

Je tedy důležité přimět dítě sedět správným způsobem, což je na běžné židli dost obtížné. Většinou se jedná o designově nezajímavé typy, které navíc v mnoha případech nejsou ani ergonomické a tudíž nevyhovují. A ty, které jsou vhodné, zase patří mezi ty nejdražší. Značkové dětské sedací pytle však mohou klasické židle dokonale nahradit. Pokud se jedná o kvalitní typ, dokáže se pytel dokonale přizpůsobit dětské váze i tvaru těla. Díky tomu se mu nebudou při sezení tvořit svalové dysbalance a nepřirozeně křivit páteř.
čtení na taburetu

Pestrý výběr

Dítěti sotva školou povinnému asi jen těžko budete vysvětlovat, aby sedělo rovně. I na ergonomické židli se člověk musí usadit správně, jinak to nemá žádný efekt. Do pytle se však stačí pouze zanořit a je to. Navíc dítko bude raději sedět zanořené v pytli než na židli. Když už pro nic jiného, tak alespoň kvůli designu a barvě. Navíc se jedná o poměrně odolné posezení, do kterého lze kopat, házet si s ním nebo po něm dokonce skákat. Samozřejmě pouze v omezené míře. Velkým lákadlem pro malého špunta může být i potisk, které sedací pytel často mají. Stačí vybrat motiv, který se vašemu potomkovi bude zamlouvat. Malé slečny si potrpí hlavně na pohádky, zatímco mladí pánové ocení spíše sportovní tématiku, například v podobě slavných fotbalových nebo hokejových hráčů.