Pes – nejlepší společník

Psi jsou pro lidi už hodně dlouho společníci do života, a to už hodně kdysi, kdy byli ochočeni první psi. Lidé věděli, že sami ten život nezvládnou a potřebují uzavřít určitá spojenectví se zvířaty, a tak se ochočili první vlci. Kdysi psi neexistovali, proto podobné zvíře, které si lidé chtěli ochočit byl vlk. Z toho se pak postupně vývojem vytvořilo dost podobné zvíře, a to pes, jak ho známe dnes. I tak se ale různá plemena hodně změnila podle toho, v jakých podmínkách poslední roky žila. A tím se některým třeba zmenšily nohy, nebo celkově se změnilo postavení těla a podobně, existují fotografie pro srovnání psů dříve a dnes.

štěně

Když se ale budeme bavit opravdu o prvním ochočení, dostáváme se opravdu do dob, kdy se lidé měnili na lovce a potřebovali nějaké zvíře, které jim k tomu pomůže. Věděli, že sami nejsou tak dobří na to, aby lovili, nejsou tak rychlí a že zvířata jsou na tom trochu lépe. Začalo první ochočení a vlci se postupně stali přátelé s lidmi, ale samozřejmě ne všichni, jen pouze ta hrst, která žila u lidí. Lidé navíc psy používali i k jiným věcem než k lovení, například na pólech k tažení saní a podobně, to všichni víme. Zkrátka lidé už velmi dlouho vědí, že na světě nemohou být sami a potřebují nějakou jinou bytost, která bude s nimi. Je to sice trochu věznění, když to tak vezmeme, ale pokud bychom pustili psa, tak by se k nám nyní už jistě vrátil zpět už hlavně proto, že má zajištěnou potravu.

Akita Inu

Psi jsou navíc i zvířata, která mají srdce na pravém místě a milují nás celým svým srdcem, což je sice mnohdy smutné, ale rozhodně nás to spíše naplňuje pocitem štěstí. Plemen je mnoho, dost oblíbené, ale ne tak časté je například plemeno Akita Inu. Když si pořídíte štěně Akita Inu, budete se rozplývat nad jeho roztomilostí. Je to ale skvělý společník, a navíc toto plemeno opravdu nemá každý, takže budete jedineční.