Investování vás může zachránit před inflací, pokud na to půjdete chytře

Od našich rodičů nebo dokonce prarodičů máme zafixováno, že důležité je šetřit. Z každé výplaty dát něco stranou, schovávat peníze pod polštář nebo je dát na spořicí účet. Jenže jaké jsou dnes na spořicích účtech sazby? Ani zdaleka nedostačují inflaci, takže postrádají svůj smysl. Na co je potom takové spoření, když peníze jen ztrácí svou hodnotu? To už je lepší utratit všechno hned a udělat si radost. Jen na další dovolenou, koupit si nové oblečení a novější telefon. Peníze inflace stejně časem spořádá, takže je lepší si jich užít teď. A nebo, taky ne?

peníze

Jediné, co vám může proti šílené inflaci, která trhá za poslední dobu rekordy, jsou investice. Když své ? peníze vložíte do akcií, nemovitostí nebo kryptoměn, můžete inflaci předběhnout. Jenže investování má svá rizika. Zjednodušeně platí, že čím větší mohou být výnosy, tím vyšší je i rizika. Volatilní kryptoměny vám sice mohou vydělat desítky i stovky procent, ale také se o stovky procent mohou propadnout a vy tak budete ve ztrátě. Při investování se rizikům nikdy nelze zcela vyhnout. Správnou analýzou a dobře sestaveným portfoliem je ale můžete zmenšit. Promyslete svou forex strategii dopředu a nedělejte neuvážená rozhodnutí.

grafy

Pokud si nejste jistí, tak se nebojte obrátit se na služby finančního poradce. Také existují aktivně spravované fondy, kde se o vaše peníze starají odborníci. Oni vyhodnotí, do čeho je dobré peníze vložit a kde máte největší možnost zisku. Vy jim jen pošlete peníze a nemusíte se o nic starat. Předtím je ale samozřejmě si firmu dobře prověřit, abyste nenaletěli podvodníkům nebo nesvěřili své peníze někomu, kdo má dlouhodobě špatné výsledky a peníze zhodnotit neumí.

Nikdy neinvestujte všechny své úspory a před každou novou investicí si udělte pořádnou a důkladnou analýzu. Myslete na rizika s investicemi spojená a dávejte si dobrý pozor, komu své peníze svěřujete.