Invalidní vozíky

Trápí Vás špatná pohyblivost, ovšem chcete se pohybovat doma i venku bez problémů? Pak určitě zakupte invalidní vozík, protože díky němu bude vše jednodušší.

Invalidní vozíky

Mechanický

Jistě tento typ znáte, protože je to naprostá klasika, jenž toho vydrží opravdu hodně. Slouží nám k pohybu vevnitř i venku, což je dámo jeho konstrukcí. Na výběr je spousta různých druhů, abyste si vybrali přesně podle vašich požadavků a představ, což by neměl být žádný problém vzhledem k rozmanité nabídce. Pokud si budete chtít někam vyrazit, nebo jen dojet ke vzdálenému lékaři tak Vás jistě potěší skládací vozík, jenž se pohodlně vejde do auta.

mechanický invalidní vozík

Potom ho zase složíte a není co řešit. Naopak ty primárně pro venkovní využít jsou bytelnější, aby snesli kdejakou nerovnost. Vše stojí na robustním rámu s koly, jenž už nemají duše, což je mnohem lepší vzhledem k údržbě a možnosti defektu. Díky všem prvkům se naprosto snadno ovládají, a proto není ježdění na nich vůbec složité. Pokud si přeci jen nebudete s čímkoliv jisti, tak se nebojte zeptat, protože nejen s výběrem mechanického invalidního vozíku Vám zde poradí.

Elektrický vozík

U mechanického vozíku stále musíte pomocí rukou otáčet s koly, což vyžaduje trochu síly. Bohužel pro někoho, komu již moc zdraví neslouží to může být velice namáhavé, a proto je tu ještě jedna možnost. Tou jsou elektrické vozíky, jenž pohání silný elektromotor. Ale ten ještě potřebuje nějaký zdroj elektrického proudu, což je zde baterie. Takže jedinou další starostí navíc je nabíjení, popřípadě po několika letech baterii vyměnit. První variantou je menší zařízení se slabším motorem, jenž je naprosto ideální dovnitř, ovšem ven jsou lepší silnější stroje. Samozřejmě všechny stroje jsou bezpečné, takže nehrozí například převrhnutí.

elektrický akumulátor

U spousty z nich se dají nastavovat i maličkosti, takže se Vám na nich bude sedět pohodlně. V nabídce jsou různé typy, přičemž můžete koupit elektrický invalidní vozík pro všechny generace. Určitě tuto možnost zvažte, protože zas o tolik nejsou dražší, ale pohodlí poskytnou mnohem více.