Co si představit pod pojmem retrográdní ejakulace?

Retrográdní ejakulace postihuje především muže. Vyskytuje se ale opravdu výjimečně. Jedná se o označení ztráty běžné ejakulace. Uvolňování ejakulátu ze semeníku je samovolné a její uvolňování člověk nemůže nijak ovlivnit. Můžete se s ní setkat na konci pohlavního styku v době vyvrcholení.
Touhle ejakulací trpí okolo 3% mužů a je to také jedním z hlavních důvodů mužské neplodnosti. Ejakulace chybět může, ale k retrográdní ejakulaci dojde s tím, že se nedostane z těla ven.
mazlení na zemi
Můžete dokonce poznat, že tímto trpíte, pokud při močení je vaše moč zakalená spermatem. Váš doktor jí může rozeznat a to z rozboru vzorku moči.
Pokud toužíte po dětech, ale kvůli retrográdní ejakulaci nemůžete, dělá se to tak, že se provede laboratorní odběr spermií ze vzorku moči po orgasmu a nechají se uměle oplodnit ženská vajíčka.
Je to opravdu velmi nepříjemný problém. Často narušuje nejen sexuální stránku muže, ale také se velmi projevuje na jeho psychice.
Je možnost zkusit tenhle problém léčit. Lékař vám stanoví diagnózu na základě rozhovoru, kdy je předem provedeno urologické vyšetření a vyšetření moči. Jakmile bude diagnóza stanovena, určitě to není konec. Je důležité hledat příčinu. Bohužel ale někdy není možné příčinu odstranit nebo vůbec nalézt.
žena a postel
Někdy je možné vysadit i léky, které by mohly poruchu vyvolávat, ale léčba je opravdu obtížná. Je důležité hlavně zachovat klid a pevné nervy. Někdy pomáhá nasazení léků, které pomáhají proti depresím. Pokud nelze příčinu vyřešit a navíc se stále opakuje, pak je důležité využít metodu tzv. asistované reprodukce.
Muži, u nichž se porucha vyskytuje, jsou schopni normálně vést sexuální život. Na rozdíl ale od ostatních mužů jim semeno nevystříkne do ženské pochvy. Vrací se totiž zpět do močového měchýře.
Často bývá způsobená poruchovou zásobování svěrače hrdla močového měchýře. Jedná se o nervovou poruchu. Téměř vždy způsobuje operace prostaty. Pro některé muže je to opravdu nepříjemné a nepřijatelné, protože retrográdní ejakulaci nechtějí. Bývá to hlavním důvodem, proč operaci prostaty odmítají.