Beze zmatku a zdlouhavého chystání

Ranní probuzení. Pokud slyšíte toto spojení, automaticky se vám v hlavě zrodí myšlenka na to vaše. Je náročné a hektické? Možná si myslíte, že jiné už ani nebude, ale opak je pravdou. Existuje několik fíglů, které vám pomůžou usnadnit režim ranního vyjíždění z bytu, co nejrychleji. Jaké to jsou?
ranní káva

1. KÁVA PŘEDEM – většina z vás, ráno nedokáže udělat první kroky bez pocitu kávy v puse. Jestli jste také kávový „závisláci“ a její dávku potřebujete hned po probuzení, neztrácejte čas a udělejte si ji v kávovare na čas. Určitě máte doma kávovar, který vám nastaví čas spuštění a v okamžiku jak vstanete, budete mít jeden důležitý bod odškrtnutý.

2. CHYSTÁNÍ VEČER – samozřejmě nelze nachystat všechny vaše úkony na ráno večer, ale většinu z nich ano. Nachystejte si na židli oblečení, které si ráno oblékněte a nebudete mít dilema ráno vybírat, co na sebe. Taktéž si můžete večer nachystat svačinu a dát ji do lednice, ze které ji ráno jenom pohodlně vytáhněte.

3. VLASY VOLNĚ SPUŠTĚNÉ – pokud si své vlasy smotáte večer do gumičky, pravděpodobně budete mít ráno práci s jejích úpravou, nechte ji volně spuštěné, aby jste je ráno jenom přečesali a mohli vyrazit. To, že vám vlasy stojí tu a tam, jen tak lehce nespravíte, proto dbejte na to, v jakém stavu jdete spát.

4. BUDÍK – představa, nastavit si budík na pár minut dříve, než je to nutné, se může zdát nemyslitelná, ale může být zásadní. Pokud budete vědět, že máte nějaké minuty k dobru, budou se vám ráno organizovat věci s větším klidem a rozvahou. Pak těch pár minut, co jste mohli ještě spát, klidně hodíte za hlavu, uvidíte.

5. NAVIGACE – jestli už jezdíte kamkoliv ráno autem, zjistěte si předem v mobilní aplikaci, kde se nachází největší zácpy a kolony. Pak vás tyto situace nepřekvapí a vy si můžete naplánovat vaši trasu, úplně jiným směrem.

písečné hodiny
6.
KLID – největším problémem po ranním probuzení, je vrhnout se na všechno chystání a přípravu s rychlostí a honičkou. Je důležité dělat věci s klidem a prakticky, jedině tak se vyhnete zmatku, který ráno nabízí a vykročíte do nového dne tou správní nohou.