Banka nebo slamník

Za dob našich babiček se penízky nechávala pěkně doma, nejlépe v hrnečku v kredenci nebo dobře ukryté v posteli pod matrací. Doba ale pokročila a je určitě i výhodnější ukládat hotovost v bance, kde nám i něco málo vydělají.
V každém případě není zrovna ideálním řešením mít doma po různých koutech poschovávanou hotovost, a to i s ohledem na bezpečnost. Pokud se bojíte rizika, že přijdete o své úspory, když je uložíte na některý z produktů, které nabízejí peněžní ústavy, věřte, že ničeho takového se obávat nemusíte, vklady u bank jsou pojištěny.
držet peněženku.jpg
Kdykoliv po ruce
Pokud nechcete mít své úspory vázány a mít je kdykoliv k dispozici, zvolte spořící účet. Kdoví jak velký výnos tam nebude, dělá to něco kolem dvou procent, ale zase máte své peníze na dosah.
Stavebko
Již řadu let je jako vhodná investice využíváno stavební spoření díky příspěvku od státu, úroky se pohybují kolem dvou procent. Peníze zde máte ale blokovány na dobu minimálně pěti let, což souvisí s nárokem na státní příspěvek.
truhla s pokladem.png
Nákup nemovitostí
Jestliže máte několik stovek tisíc korun, můžete je zhodnotit nákupem nemovitosti a tu pak pronajímat. Bez starostí se to ovšem neobejde.
Vklady vázané
Když chcete, aby vám úspory vydělávaly v klidu a bez starostí a nemáte v budoucnu v plánu čerpat vyšší částku, pak jsou zde termínované vklady, které jsou zhodnoceny ročně zhruba třemi až čtyřmi procenty. V případě, že byste potřebovali vybrat určitou sumu dříve, než  uplyne  lhůta, počítejte se sankcí.
Akcie
Ti odvážnější se mohou pustit do nákupu akcií, pomoci vám mohou investiční poradci, kteří se v dané problematice orientují a mají zkušenosti. Výnos je velice slušný a tímto způsobem vám mohou peníze vydělávat řadu let.
Penzijko
Nejen zhodnocení vkladu, ale i přilepšení na stará kolena zajistí penzijní připojištění, které je podporováno státem ve formě příspěvku.